вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 228
home Вести

Драма во Кисела Вода: Жена се онесвести во обид да спречи рушење на својата куќа (ВИДЕО)

Драма во Кисела Вода: Жена се онесвести во обид да спречи рушење на својата куќа (ВИДЕО)

На улицата Димо Хаџи-Димов се случуваше вистинска драм, соседите не дозволуваа багерот да ја сруши куќата на чие место треба да се гради стамбена зграда, пишува А1ОН.мк.

Тие стоеја пред багерот и не му дозволуваа да руши при што Светлана се онесвести. Екипа на Брзата помош, дојде да и помогне на жената, а друга екипа на полицијата се обидуваше да ги смиридвете раскарани страни.
Повеќе прочитајте на ТУКА

Најнови вести

Локални избори 2021