вторник, 17. мај 2022. Вести денес: 166
home Вести

Драма среде бел ден, скопјанец мачел коњ на улица

Драма среде бел ден, скопјанец мачел коњ на улица

Според информациите на полицијата вчера кај нив во 15 часот, се јавила  М.И. (35) од Скопје и пријавила дека истиот ден околу 15.00 часот на ул. „Перо Наков“ во Скопје непознат сторител мачел коњ.

Сторителот го удирал коњот со нозе и со раце.

Коронавирус