вторник, 11. мај 2021. Вести денес: 82
home Вести

Драма пред Кривичен: Избега лице спроведено до судот

Драма пред Кривичен: Избега лице спроведено до судот

Лице кое утринава било спроведено до Кривичниот суд успеало да и избега на затворската полиција, дознава Курир.

Според неофицијални информации на Курир, лицето било спроведено до судот за рочиште, но најверојатно ја искористило гужвата пред Судот и избегало.

Наскоро повеќе детали

Коронавирус