петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

Драган Спасов – Дац си поднесе оставка од функцијата

Драган Спасов – Дац си поднесе оставка од функцијата

В.д директорот на МНТ Драган Спасов – Дац си поднесе оставка од функцијата.

Директорот на МНТ Драган Спасов – Дац денеска си поднесе оставка, а министерството за култура веднаш ја прифати.

-Министерството за култура ја известува јавноста дека денес ја прими и ја прифати оставката на в.д директорот на Македонскиот народен театар, Драган Спасов – Дац, стои во соопштението за јавноста на официјалната веб страница на министерството.

Најнови вести

Коронавирус