четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Драган Павловиќ Латас: Тие што ја бојкотираа опозицијата денес добија премиер по свој избор

Драган Павловиќ Латас: Тие што ја бојкотираа опозицијата денес добија премиер по свој избор

Тие што ја бојкотираа опозицијата денес добија премиер по свој избор, напиша на својот Фејсбук профил новинарот Драган Павловиќ Латас.

 

Ваквата негова реакција следи, откако денеска договор за состав на нова Влада постигнаа СДСМ и ДУИ.

Најнови вести

Коронавирус