среда, 7. декември 2022. Вести денес: 96
home Вести

Драган Ковачки денеска на панихида за Даме Груев во Русиново

Драган Ковачки денеска на панихида за Даме Груев во Русиново

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки денеска присуствуваше на панихида, богослужба за помен на починатиот Даме Груев. Богослужбата се оддржа во Русиново, Беровско.

Ковачки оддаде почит положувајќи цвеќе пред споменикот на македонски револуционер, основач и еден од најистакнатите членови на Македонската револуционерна организација, Даме Груев.

Од таму ќе се оддржи марш до врвот Петлец, каде што Даме Груев загинал.

Qatar 2022