среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 98
home Вести

Др. Арсениевски: За 10.000 деца во СКОПЈЕ – 5 епидемиолози

Др. Арсениевски: За 10.000 деца во СКОПЈЕ – 5 епидемиолози

Доктор Златко Арсениевски од ЈЗУ Скопје, на својот Фејсбук профил сподели статус во кој напиша дека за 7 дена, 14 илјади деца ќе појдат во градинка, од кои од нив 70-80% се во Скопје. Тоа се околу 10 илјади деца.

-ВО ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ – СКОПЈЕ има на располагање од 5 до 7 епидемиолози. За 10.000 деца во СКОПЈЕ – 5 епидемиолози, стои во неговиот статус.

Во продолжение може да го прочитате целосниот негов статус.

Локални избори 2021