среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 133
home Вести

Дознајте колку заразени со коронавирус има во вашиот град

Дознајте колку заразени со коронавирус има во вашиот град

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17049, бројката на оздравени пациенти е 14186, на починати е 710, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2153.

Според завршените епидемиолошки анализи во моментов дистрибуцијата по градови е следна:

•Скопје 6680, активни 598

•Куманово 1708, активни 188

•Дебар 280, активни 39

•Штип 1234, активни 53

•Прилеп 639, активни 127

•Тетово 1400, активни 178

•Струга 654, активни 64

•Велес 312, активни 38

•Битола 280, активни 58

•Охрид 414, активни 52

•Кавадарци 220, активни 35

•Гостивар 917, активни 107

•Гевгелија 110, активни 59 (8 лица од ПЕ Гевгелија се жители на Дојран, 14 на Богданци и 12 се странски државјани)

•Струмица 191, активни 122

•Крива Паланка 102, активни 29

•Радовиш 74, активни 23

•Крушево 20, активни 3

•Кочани 286, активни 117

•Пробиштип 106, активни 19

•Демир Хисар 61, активни 2

•Македонски Брод 92, активни 13

•Пехчево 42, активни 8

•Берово 87, активни 27

•Валандово 20, активни 11

•Виница 103, активни 29

•Делчево 150, активни 80 (31 лице од ПЕ Делчево се од Македонска Каменица)

•Кратово 24, активни 3

•Свети Николе 319, активни 20

•Кичево 313, активни 35

•Ресен 162, активни 14

•Неготино 49, активни 2 (11 лица од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија)

Најнови вести

Коронавирус