недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 66
home Вести

Дознајте колку лица заразени со коронавирус живеат во вашиот град

Дознајте колку лица заразени со коронавирус живеат во вашиот град

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 197.669.

Бројката на оздравени пациенти е 183.972, на починати е 6.978, а бројот на активни случаи изнесува 6.719.

Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е следна:

 

Коронавирус