четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 84
home Вести

Дождот нема да престане: Викенд временска прогноза

Дождот нема да престане: Викенд временска прогноза

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Утре ќе врне дожд, а во недела пак доаѓа невреме со дожд и грмотевици.

Температурите ќе се движат до максимум 17 степени.

Коронавирус