понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 52
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Дождот неизбежен дел од први мај: Утрово сончево и топло, попладне засолнете се под стреа!

Дождот неизбежен дел од први мај: Утрово сончево и топло, попладне засолнете се под стреа!

Времето денеска ќе биде променливо облачно со  повремени локални врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец.

Минималната температура ќе се движи од два до осум, а максималната дневна од 15 до 23 степени.

Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд и услови за ретки грмежи. Температурата ќе се движи од седум до 20 степени.

Во наредните два дена во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и грмежи, а преодно стабилизирање се очекува во петок кога температурите ќе бидат во пораст. Нови пообилни врнежи од дожд се очекуваат од сабота кон крајот на денот.

Коронавирус