петок, 4. декември 2020. Вести денес: 100
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ денес со блокада во Скопје и со протест во 20 градови, оставка на Заев веднаш!

home Вести

Дожд уште денеска- од утре целосен пресврт во времето

Дожд уште денеска- од утре целосен пресврт во времето

Во земјата денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во текот на денот ќе престануваат. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 8, а максималната од 8 до 14 степени.

Во Скопје слично време со минимална температура од 6 степени, а дневната ќе достигне 12 степени Целзиусови.

Од понеделник следува период на стабилно и сончево време со ниски утрински температури, а дневните температури ќе бидат во пораст. 

Коронавирус