четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 126
home Вести

Дожд, па пеколни температури со над 35 степени- еве какво време не очекува за време на споениот викенд во Македонија

Дожд, па пеколни температури со над 35 степени- еве какво време не очекува за време на споениот викенд во Македонија

Од четврток времето ќе биде сончево и многу топло со максимални температури кои на повеќе места ќе го надминат 35-тиот степен.

Според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи, во петок максималните температури ќе достигнат до 39 степени, а во сабота до 38 степени.

Локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер се очекува уште утре попладне.

Коронавирус