сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 48
home Вести

Дожд на Стража, возете внимателно

Дожд на Стража, возете внимателно

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози и наместа влажни на планинските осојничави места.

Според ЈП „Македонија пат“, слаб дожд врне во Тетово, Гостивар, Стража, Маврово и Дебар, а на одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони, поради што се препорачува внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Најнови вести

Коронавирус