недела, 5. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Дожд и сонце подеднакво- временска за месец април, особено подгответе се за тоа што ни доаѓа по Велигден (ФОТО)

Дожд и сонце подеднакво- временска за месец април, особено подгответе се за тоа што ни доаѓа по Велигден (ФОТО)

Иако во јануари немавме снег, снегот дојде среде пролетта во месец март.

Временската прогноза за месец март речиси се оствари во целост, а следната недела започнува месецот април во кој треба пролетта уште повеќе да сјае во сиот свој сјај.

Целосната временска за месец април носи многу промени во Македонија, па така ќе имаме дожд и сонце подеднакво целиот месец.

Особено по Велигден доаѓа значително потопло време, погледнете.

Парламентарни избори 2020