среда, 30. септември 2020. Вести денес: 157
home Вести

Дожд и сонце подеднакво, но и снег- временска за месец април, особено подгответе се за тоа што ни доаѓа по Велигден (ФОТО)

Дожд и сонце подеднакво, но и снег- временска за месец април, особено подгответе се за тоа што ни доаѓа по Велигден (ФОТО)

Иако во јануари немавме снег, снегот дојде среде пролетта во месец април и тоа во првиот ден од овој месец.

Временската прогноза за месец март речиси се оствари во целост, а од денеска започнува месецот април во кој треба пролетта уште повеќе да сјае во сиот свој сјај.

Целосната временска за месец април носи многу промени во Македонија, па така ќе имаме дожд и сонце подеднакво целиот месец.

Особено по Велигден доаѓа значително потопло време, погледнете.

Коронавирус