сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 5
home Вести

Дожд и снег ќе ја „нападнат“ Македонија од утре

Дожд и снег ќе ја „нападнат“ Македонија од утре

Во четврток попладне и во петок ќе има повремени врнежи претежно од снег и на места ќе се формира нова снежна покривка.

За време на викендот ќе преовладува облачно време со повремен локален дожд на пониските места, а на планините со повремен снег.

По одделни котлини ќе има појава на магла.

Коронавирус