петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 132
home Вести

Дожд, грмежи, град и ветер- еве до кога ќе биде вакво времето

Дожд, грмежи, град и ветер- еве до кога ќе биде вакво времето

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Утре претпладне ќе биде променливо облачно, од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Во понеделник ќе дува засилен северен ветер. Температурата во следните денови нема значително да се менува, информираат од УХМР.

Коронавирус