сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Досега најмногу граѓани гласале во Прилеп, еве ја излезноста по општини

Досега најмногу граѓани гласале во Прилеп, еве ја излезноста по општини

Прилеп е општината каде досега гласале најголем број граѓани.

Според податоците од Државната изборна комисија досега своето гласачко право во оваа општина го оствариле 2.306 лица.

Над 1.000 гласачи од отворањето на избирачките места во 7 часот се регистрирани во општините Аеродром, Битола, Бутел, Кисела Вода, Велес, Кавадарци, Куманово, Охрид, Ресен, Тетово и Чаир.

Коронавирус