петок, 3. декември 2021. Вести денес: 40
home Вести

Дополнителна одлука: Нема користење на пливачките базени- еве колку ќе важи забраната

Дополнителна одлука: Нема користење на пливачките базени- еве колку ќе важи забраната

Владата на денешната седница, покрај усвоените заклучоци, мерки и препораки во функција на преземање дополнителни мерки и активности за превенција од ширење на COVID-19, донесе уште еден, дополнителен заклучок со кој се забранува користење на секаков тип пливачките базени.

Забраната ќе важи за период од 14 дена.

Коронавирус