четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Дописничката на МИА напиша: Македонските лидери да сфатат дека за Македонија нема место во ЕУ

Дописничката на МИА напиша: Македонските лидери да сфатат дека за Македонија нема место во ЕУ

Дописничката на МИА од Брисел, Тања Милевска на Твитер напиша дека е време македонските лидери да разберат дека нема место за Македонија во ЕУ, слично како Турција.

-Tреба(ше) ( од секогаш) да има сериозен план Б за ЕУ, но никогаш не беше освен за евтин популизам и авторитаризам. Ова е можност за МК да застане на свои нозе – напиша Милевска на Твитер.

Најнови вести

Коронавирус