петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 13
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Донев: ЈП ВОДОВОД Охрид во услови на економска криза и намален обем на работа, троши нови 5 милиони денари за привремени вработувања

Донев: ЈП ВОДОВОД Охрид во услови на економска криза и намален обем на работа, троши нови 5 милиони денари за привремени вработувања

Сашо Донев од ВМРО-ДПМНЕ во свој статус на Фејсбук пишува дека Јавното претпријатие ЈП ВОДОВОД Охрид со над 250 вработени во услови на економска криза и намален обем на работа, троши нови 5 милиони денари за привремени вработувања.

-Јавното претпријатие ЈП ВОДОВОД Охрид со над 250 вработени во услови на економска криза и намален обем на работа, троши нови 5 милиони денари за привремени вработувања.
Срам да ви е за ,,одговорноста” која ја имате.
Ако имаме татко на градот за ова би следело разрешување…, стои во постот на Фејсбук Донев.

Јавното претпријатие ЈП ВОДОВОД Охрид со над 250 вработени во услови на економска криза и намален обем на работа, троши…

Gepostet von Saso Donev am Samstag, 4. April 2020

 

Коронавирус