среда, 25. мај 2022. Вести денес: 145
home Вести

Донација на ОК Чаир на ВМРО – ДПМНЕ од висококвалитетни маски и заштитни ракавици за ПС Чаир

Донација на ОК Чаир на ВМРО – ДПМНЕ од висококвалитетни маски и заштитни ракавици за ПС Чаир

Донација на Општинскиот Комитет Чаир на ВМРО – ДПМНЕ во Полициска станица Чаир (Бит Пазар) на висококвалитетни маски и заштитни ракавици, објави на својот Фејсбук профил потпретседателот Владо Мисајловски.

Полицајците исто како и здравствените работници се на првата линија во борбата против вирусот.

Ги повикувам сите оние кои што можат да помогнат да го сторат тоа, бидејќи покрај почитување на препораките ова е најмалку што можеме да сториме!, вели Мисајловски во својата објава.

БРАВО И ЗА ЧАИР !Донација на Општинскиот Комитет Чаир на ВМРО – ДПМНЕ во Полициска станица Чаир (Бит Пазар) на…

Gepostet von Vlado Misajlovski am Donnerstag, 16. April 2020

Коронавирус