сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 56
home Вести

Долга ноќ во Собрание, сè уште трае лидерската средба – клучните разлики остануваат

Долга ноќ во Собрание, сè уште трае лидерската средба – клучните разлики остануваат

Сè уште трае лидерската средба и засега не се постигнати приближувања на ставовите кај двете најголемите политички партии, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ.

Во Собранието речиси 6 часа трае тет-а-тет средбата меѓу Заев и Мицкоски околу законот за Јавно обвинителство и барањето на ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори.

Преговарачкиот тим на власта разговорите ги враќа на прашања за кои се сметало дека се затворени и очигледно е дека преговарачкиот тим на чело со Зоран Заев не сака договор.

Коронавирус