вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 177
home Вести

ДОКУМЕНТИ: Рашковски купил викендица во Маврово – откако беше дел од два големи корупциски скандали!

ДОКУМЕНТИ: Рашковски купил викендица во Маврово – откако беше дел од два големи корупциски скандали!

Генералниот секретар на владата, Драги Рашковски, купил викендица на луксузна локација во Маврово, која ја нема пријавено во анкетниот лист во Државната Комисија за Спречување на Корупцијата – покажуваат документите до кои стигна „Лидер“.

Куќата Рашковски ја купува со својата скромна плата како прв административец во владата на СДСМ.

Со истата таа плата и платата која претходно ја имаше како универзитетски професор, според анкетниот лист во ДКСК тој си има купено и стан од 90 квадрати, земјоделско земјиште од 2089 метри квадратни, мотор Kawasaki Ninja, мотор BMW 650 GT, автомобил Волво 760, мотоцикл Хонда Голдвинг и гаража во Скопје.

Целиот текст и документите на Лидер ТУКА.

Најнови вести

Коронавирус