понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 133
home Вести

Докторка од Клиниката за кожни болести едуцирала деца како да се заштитат од Корона вирусот

Докторка од Клиниката за кожни болести едуцирала деца како да се заштитат од Корона вирусот

Докторка од Клиниката за кожни болести минатата недела била присутна во скопското основно училиште „Братство“ каде била задолжена на децата да им направи едукација за заштита од Корона вирусот. Оваа информација беше објавена на социјалните мрежи од страна на загрижен родител, по денешната информација во која беше потврдено присуство на вирусот кај директорката на оваа скопска клиника.

Родителот револтирано прашува дали докторите и директорката се свесни за грешката која тие ја направиле, а останати родители во коментари ја споделуваат загриженоста од овој чекор.

Фејсбук статусот го пренесуваме во целост:

Пративте докторка од Кожна клиника да им предава на основците од ОУ Братство на тема: Заштита од коронавирус?!?! Kujtime…

Posted by Irena Dikov on Monday, March 9, 2020

Коронавирус