петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 227
home Вести

Доктор вработен на Универзитетската клиника за дигестивна хирургија позитивен на Коронавирус

Доктор вработен на Универзитетската клиника за дигестивна хирургија позитивен на Коронавирус

Доктор вработен на Универзитетската клиника за дигестивна хирургија на Фејсбук сподели статус во кој пишува дека е позитивен на Коронавирус.

-Почитувани чувствувам морална и професионална одговорност да ве информирам дека вчера се тестирав на Коронавирусот и резултатот е позитивен. Да споделиш своја болест во јавноста е тешко, но драги мој длабоко сум убеден дека колективното здравје во моментов е поважна од секое индивидуално здравје. Се надевам дека ќе бидам во вашите молитви, пишува тој.

Коронавирус