среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 111
home Вести

Доктор Симеонов: Крајно неодговорно е што надлежните нас како лекари во приватните болници не оставија без имунизација

Доктор Симеонов: Крајно неодговорно е што надлежните нас како лекари во приватните болници не оставија без имунизација

Доктор Ристо Симеонов преку Твитер напиша дека крајно неодговорно е што надлежните нас како лекари во приватните болници не оставија без имунизација.

-Како детски хирург работам со најмалите пациенти и заедно со лекарите и медицински персонал даваме се од себе, за безбедни и успешни операции на децата.
Но, крајно неодговорно кон нашите пациенти е што надлежните нас како лекари во приватните болници не’ оставија без имунизација, стои во неговиот твит.

Коронавирус