сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 64
home Вести

Доктор Шопова: Колку жртви има од твојата неспособност Филипче и неспособноста на целата Влада?

Доктор Шопова: Колку жртви има од твојата неспособност Филипче и неспособноста на целата Влада?

Докторката Жаклина Шопова преку статус на Фејсбук пишува дека одговор не е потребен за причината за пожарот во тетовската болница, туку уште вечерва да си отидат надлежните од своите функции.

-Модуларни болници изградени без спазување на стандарди!!!

Како ДСЗИ дозволи да се пуштат во употреба!???

Каде се задолжителните обуки за брза евакуација на пациентите и вработените во здравство!???

Колку жртви има од твојата неспособност Филипче и неспособноста на целата Влада???

ОДГОВОР НЕ Е ПОТРЕБЕН : УШТЕ ВЕЧЕРВА ДА СИ ОДИТЕ !!!

Сочувство до сите семејства кои вечерва имаат огромна загуба!, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Најнови вести