понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 155
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Вести

Доктор од Инфективниот оддел во штипската болница има 17.000 денари плата, АСМЛ реагира на експлоатацијата

Доктор од Инфективниот оддел во штипската болница има 17.000 денари плата, АСМЛ реагира на експлоатацијата

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари-АСМЛ на социјалните мрежи реагира на експлоатацијата на докторите.

АСМЛ објави документ потврда на кој јасно се чита дека платата на доктор кој работи на Инфективниот оддел во Клиничката болница Штип зема месечна плата во висина од 17.000 денари.

Коронавирус