четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 146
home Вести

Доктор Лазаров: Сега е вистински момент да си направите залиха на заштитни маски

Доктор Лазаров: Сега е вистински момент да си направите залиха на заштитни маски

Доктор Ненад Лазаров преку Фејсбук им препорача на граѓаните дека сега е вистинскиот момент да си направат мала залиха на маски бидејќи откако не е задолжително нивно носење на отворено, цените на истите се намалија.

-Со оглед на цените на заштитните маски и останата опрема (и колку нè пљачкаа есеноска, а верувам и нареднава есен) сега е вистински момент за правење на мала залиха, напиша Лазаров.

Најнови вести

Коронавирус