петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Вести

Доктор Чадиковски по говорот на Мирко Попов: Ако Скопје е дијагноза…

Доктор Чадиковски по говорот на Мирко Попов: Ако Скопје е дијагноза…

Доктор Владимир Чадиковски со своја реакција откако музичарот Мирко Попов истакна дека Скопје е дијагноза.

Попов одржа говор на митинг на СДСМ за да го поддржи Петре Шилегов на изборите, па Скопје го нарече дијагноза, а самиот се пофали и дека бил хардкор скопјанец каков што бараат од партијата.

Еве што имаше да му порача доктор Чадиковски:

Коронавирус