сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 17
home Вести

Дојде првиот снег- Утрово вистинска зимска идила на ова туристичко место во Македонија (ФОТО)

Дојде првиот снег- Утрово вистинска зимска идила на ова туристичко место во Македонија (ФОТО)

Врвот на Баба планина, Пелистер утрово под снежна покривка.

Оваа фотографија е доказ за зимската идила во Македонија и на едено од најубавите зимски турискички места.

Како и што најавуваа метеоролозите, од денеска ќе имаме значајно опаѓање на температурите, а на повисоките места можни се и врнежи од снег.

ФОТО: ФЕЈСБУК