недела, 27. септември 2020. Вести денес: 44
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

home Вести

Договорот од Преспа во грчкиот Парламент ќе се гласа на 21 или 22 јануари

Договорот од Преспа во грчкиот Парламент ќе се гласа на 21 или 22 јануари

Ратификацијата на договорот од Преспа во грчкиот парламент ќе се гласа на 21. или 22. јануари , објави телевизијата „Телма“.

Како што неофицијално дознава  „Телма“ од дипломатски извори, се очекува утре со мнозинство од 151 пратеник, да и биде изгласана доверба на владата на премиерот Алексис Ципрас, а веќе во понеделник или во вторник на дневен ред, пред грчките пратеници да се најде ратификацијата на Договорот за името.

Коронавирус