среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 26
home Вести

Договор за ЈО и предвремени избори: Започна лидерската средба во Собранието на Република Македонија (ФОТО)

Договор за ЈО и предвремени избори: Започна лидерската средба во Собранието на Република Македонија (ФОТО)

Решение за Законот за јавно обвинителство, со кој се регулира и судбината на Специјалното јавно обвинителство денеска ќе се обидат да најдат премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на лидерска средба во Собранието која што започна предмалку.

Во фокусот на лидерската ќе биде Законот за јавно обвинителство, но на маса ќе биде отворена и темата за предвремени парламентарни избори.

Коронавирус