вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Додека вие спиете во Тетово се спрема анти ДУИ револуција: „Али оди си” (ВИДЕО)

Додека вие спиете во Тетово се спрема анти ДУИ револуција: „Али оди си” (ВИДЕО)

Во Тетово во текот на ноќта на повеќе локации со боја се испишани пораки против лидерот на ДУИ Али Ахмети и Муса Џафери.

Меѓу повеќето пораки во кои Ахмети и Џафери се поврзуваат со УДБА најчеста е таа со која се повикува на заминување на лидерот на ДУИ: Али оди си или “Ali ik”.

Ниту локалните власти ниту Владата во Скопје не објавуваат информации за појавата која меѓу Тетовци се нарекува револуција против ДУИ.

Таканаречената револуција започнува по објавата на “бомби” од Ел Чека.

Најнови вести

Коронавирус