среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 180
home Вести

„Додека тендерите и аферите поминуваат неказнето, Заев продолжува секојдневно да ја задолжува државата со стотици милиони евра“

„Додека тендерите и аферите поминуваат неказнето, Заев продолжува секојдневно да ја задолжува државата со стотици милиони евра“

Додека тендерите и аферите поминуваат неказнето, луѓето се иселуваат, Заев невистинито се фали со зголемување на плати и пензии кои во реалноста е кратење, продолжуваат да не задолжуваат со десетици, стотици милиони евра. Полека им ја одземаат иднината на сите наши граѓани, со секое ново задолжување, и тоа не се пари кои се трошат за нови инвестиции, туку за тековни трошења и сомнителни договори. И за сето ова е виновен Зоран Заев. И не заборавајте, додека ја занимаваат јавноста со разно разни лажни вести, измислени стапици, хибридни напади, владата продолжува да не задолжува, напиша на Фејсбук, Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Коронавирус