петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 70
home Вести

Додека секојдневно над 20 лица умираат поради неспособноста на власта, Шекеринска дели музички совети на Фејсбук (ФОТО)

Додека секојдневно над 20 лица умираат поради неспособноста на власта, Шекеринска дели музички совети на Фејсбук (ФОТО)

И додека бројката на новозаразени расте од ден на ден и надминува над 1.000 новозаразени, фрапантен е и бројот на починати лица кои ја загубиле битката со вирусот.

Јавноста во едно е сигурно дека за секој смрт на заразените лица одговорност мора да има и таа мора да ја понесе неспособната власт на СДСМ.

И додека во Македонија секојдневно има над 20-тина пациенти кои ја загубиле битката со вирусот, министерката за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил сподели совет за слушање на музика во време на пандемија и целосен „локдаун“ низ цела Европа.

Додека вакцини нема со месеци, власта наместо да се фати за работа, со подарување меѓусебни музички албуми изразуваат си некаква поддршка за музичарите.

ЕУРО 2020

Македонија