недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 46
home Вести

Додека останатите граѓани чекаат во ред, вицепремиерот Груби влезе и во живо на Фејсбук се пофали дека се вакцинирал (ВИДЕО)

Додека останатите граѓани чекаат во ред, вицепремиерот Груби влезе и во живо на Фејсбук се пофали дека се вакцинирал (ВИДЕО)

Вицепремиерот Артан Груби ја прими првата доза од кинеската вакцина „Синофарм“, а граѓаните имаа можност да го проследат целиот процес на вакцинација на официјалната Фејсбук страница на вицепремиерот.

За наредните денови е најавено вакцинирањето на останатите министри од Владата.

ЕУРО 2020

Македонија