недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 82
home Вести

Доцни статистиката на заразени, починати и оздравени лица со коронавирус

Доцни статистиката на заразени, починати и оздравени лица со коронавирус

До овој момент сѐ уште не е пристигната статистика од Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје во врска со новиот број на заразени, починати и оздравени лица од коронавирусот.

Претходно, од Министерството информираа дека во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 816 пациенти позитивни и сомнителни на корона вирусот.

Коронавирус