сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 69
home Вести

Добрила Кацарска избрана за судија на Уставниот суд

Добрила Кацарска избрана за судија на Уставниот суд

Собранието на Република Македонија попладнево на продолжение  на 20. седница со 61 глас „за“ ја избра Добрила Кацарска за судија на Уставниот суд.

Претресот за предлогот Кацарска да биде избрана за  судија на Уставениот суд беше претходно завршен.

По изборот Кацарска даде свечена изјава за стапување на функцијата.

По завршувањето на 20. седница, пратениците преминаа на точките од 21. (МИА)

Коронавирус