среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 156
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Доаѓаат пеколни температури, но и пороен дожд- еве какво ќе биде времето во наредните денови

Доаѓаат пеколни температури, но и пороен дожд- еве какво ќе биде времето во наредните денови

Следува период на постабилно време. Дневните температури од сабота ќе бидат значително повисоки и на повеќе места ќе надминуваат 30 степени.

Локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд, засилен ветер и појава на грмежи ќе има во недела.

Коронавирус