петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 102
home Вести

Доаѓаат обилни врнежи од дожд и снег- еве какво ќе биде времето до сабота

Доаѓаат обилни врнежи од дожд и снег- еве какво ќе биде времето до сабота

Под влијание на влажен и студен воздушен бран утре ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат обилни (над 25 л/м2). На планините врнежите ќе бидат од снег.

Температурите преку денот нема многу да се покачат и бидат се за 8 до 10 степени пониски од денешните. Во текот на денот врнежите ќе преминуваат од дожд во снег и во некои пониски места и ќе се формира тенка снежна покривка.

Во четврток и петок ќе биде стабилно со минимални температури во поголемиот дел од земјава под нулата.

Коронавирус