среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Доаѓаат обилни врнежи и грмежи: Утре и во следните денови не излегувајте без чадор

Доаѓаат обилни врнежи и грмежи: Утре и во следните денови не излегувајте без чадор

Утре на повеќе места се очекуваат пообилни врнежи од дожд (над 25 л/м2), кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Потоа, во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи, како и пораст на дневната температура.

Коронавирус