понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 126
home Вести

Доаѓаат минусни температури- погледнете какво време не` очекува до вторник?

Доаѓаат минусни температури- погледнете какво време не` очекува до вторник?

Утре во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Претпладне ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе започне да дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Од недела ќе има позначителен пад на температурите, така што дневните ќе опаднат за 7-10 степени во однос на утрешната, а утринските од почетокот на следната седмица на повеќе места ќе се спуштат под нулата.

Коронавирус