четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 179
home Вести

Доаѓаат грмежи и пороен дожд- еве какво ќе биде времето до почетокот на идната седмица

Доаѓаат грмежи и пороен дожд- еве какво ќе биде времето до почетокот на идната седмица

Следува период на променливо облачно време, на места со повремени врнежи од дожд, а дневните температури ќе бидат во благо опаѓање.

Кон крајот на оваа и почетокот на идната седмица локално ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Исто така, ќе дува умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Најнови вести

Коронавирус