сабота, 25. март 2023. Вести денес: 85
home Вести

ДОАЃААТ ДОЖД И СНЕГ: Еве какво време нè очекува до вторник

ДОАЃААТ ДОЖД И СНЕГ: Еве какво време нè очекува до вторник

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни и поројни. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

За време на викендов ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец (над 60 км/час), што ќе услови повисоки температури.

Во вторник под влијание на студен бран ќе дува засилен северен ветер, ќе има значително намалување на температурите и повремен снег и на повисоките места.

loading...