петок, 16. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Доаѓаат дожд и снег: Еве какво време не` очекува до четврток (ФОТО)

Доаѓаат дожд и снег: Еве какво време не` очекува до четврток (ФОТО)

Утре наутро ќе има услови за појава на магла по котлините во државата. Преку денот пак, ќе биде сончево со локална облачност и со слаб претежно југоисточен ветер, информираат од УХМР.

Во вторник времето во Македонија ќе биде претежно облачно, попладне со врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен, кон крајот на денот повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Променливо облачно ќе биде во среда. Претпладне со локален дожд, а на планините и на повисоките места особено на запад и север со повремен снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Во четврток исто така ќе биде променливо облачно, а кон крајот на денот ќе има локален дожд.

Коронавирус