понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 90
home Вести

Доаѓаат дожд и снег: Еве какво ќе биде времето до вторник

Доаѓаат дожд и снег: Еве какво ќе биде времето до вторник

Утре преку денот облачноста ќе се намалува. Потоа во следните денови времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Врнежите ќе бидат пообилни во понеделник (на повеќе места над 20 л/м2), а поради заладување со засилен северен ветер врнежите во вторник ќе преминуваат во снег и на некои пониски места.

Коронавирус