четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 119
home Вести

Доаѓаат дожд и грмежи во Македонија

Доаѓаат дожд и грмежи во Македонија

И утре претпладне ќе имаме сончево и топло време, а попладне ќе има услови за локален дожд и грмежи, особено во планинските подрачја.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 19, Маврово 12, Охрид 17, Прилеп 18, Кавадарци 19, Крива Паланка 18, Берово и Дојран 20 степени.

Локални избори 2021